Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Nişanyan, yurtdışına çıktığı iddiasını doğrulamadı

Dil bilimci ve yazar Sevan Nişanyan’ın sosyal medyadaki “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” paylaşımının ardından cezaevinden kaçtığı yorumları yapılmıştı. Ancak Nişanyan, yurtdışına çıktığı iddialarını doğrulayamayacağını söylerken “Her halükârda özgür olduğumu söylemek isterim” dedi

Dil bilimci ve yazar Sevan Nişanyan, sabah saatlerinde izinli olarak çıktığı Foça Açık Cezaevi’nden akşam dönmedi. Nişanyan’ın firar etmesi, sosyal medya hesaplarından yaptığı “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” paylaşımı ile öğrenildi.

T24’ün ulaştığı Nişanyan, yurtdışına çıktığı iddialarını doğrulayamayacağını söylerken “Her halükârda özgür olduğumu söylemek isterim” dedi. Nişanyan, özgürlüğü herkes için dilediğini ifade ederken “Dışarıda olanların büyük bir kısmının içeri girmesi lazım. Umarım en yakın zamanda herkesin katkısı ile olur” diye konuştu.

3 yıldır tutuklu

Nişanyan Şirince’de SİT alanındaki arazide iki kez mühürlenmesine rağmen ev yaptığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Aleyhinde kesinleşen cezalar, mühür bozma ve 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet suçlarından dokuz ayrı dosyadan oluşuyordu.

İlgili:  Yerel yöneticiler 'izinsiz' yurtdışına çıkamayacak

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel