Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Nuriye ve Semih için yapılan destek açlık grevini akademisyen Serdar Başçetin devraldı

Kadıköy’de 2 haftadır süren Gülmen ve Özakça’ya destek açlık grevini ihraç edilen akademisyen Serdar Başçetin devraldı

ve ’ya destek vermek amacıyla ’de başlatılan eylem ikinci haftasını geride bırakırken, bugünkü nöbeti ile edilen akademisyen devraldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın Yüksel Caddesi’nde sürdürdükleri açlık grevine destek vermek amacıyla Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda başlatılan nöbet 15’nci gününde. “Nuriye ve Semih işe iade edilsin” ve “Ölüm değil çözüm istiyoruz” pankartlarının açıldığı eylemde, nöbeti KHK ile ihraç edilen akademisyen Serdar Başçetin devraldı.

Dihaber’in aktardığına göre Başçetin, Gülmen ve Özakça’nın eylemlerinin 192’inci, açlık grevlerinin ise 72’inci gününde olduğuna dikkat çekti. Kendilerinin de 15 gündür dayanışma nöbetinde olduklarını kaydeden Başçetin, “Talebimiz arkadaşlarımızın bir an önce işlerine iade edilmesi, vücutlarında kalıcı bir hasar oluşmadan hakları iade edilerek açlık grevinin sonlandırılmasıdır” dedi.

‘Gündüz yapamadıklarını gece yapıyorlar’

Başçetin, şöyle devam etti: “Meclis’in iki adım ötesinde süren bir direnişten Başbakan’ın haberi dahi yoktu. Haberleri olduğu anda ise insanların taleplerini öğrenmek yerine direnişi bitirmek adına polis gönderdiler. Neredeyse her akşam saldırı oluyor. Gündüz gözüyle göze alamadıkları şeyi gece yapıyorlar. Dün gece de birkaç kez saldırıldığını duydum. Semih’in annesinin de gözaltına alındığını duyduk.” Tüm demokratik kitle ve sivil toplum örgütlerine seslenen Başçetin, direnişe destek çağrısında bulundu.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel