Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Nuriye ve Semih’e destek eylemini akademisyen Halavut devraldı

Gülmen ve Özakça’ya destek için Kadıköy’de başlatılan açlık grevini Akademisyen Hazal Halavut devraldı

KHK ile ihraç edilen akademisyen ve Öğretmen ’ya destek vermek amacıyla ’de başlatılan “Dayanışma Nöbeti”ini 14’üncü gününde akademisyen devraldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın Ankara Caddesi’nde sürdürdükleri açlık grevine destek vermek amacıyla Kadıköy’de bulunan Khalkedon Meydanındaki “Dayanışma Nöbeti” 14’üncü gününde.”Nuriye ve Semih işe iade edilsin”, “Ölüm değil çözüm istiyoruz” pankartlarının açıldığı eylemde Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden Hazal Halavut nöbeti devraldı. Halavut, yaptığı açıklamada sembolik eylemlerinin amacının sağlık durumları kötüleşmekte olan Gülmen ve Özakça’ya destek olduğunu söyledi.

‘Kitleselleşirsek sonuç alırız’

Dihaber’in aktardığına göre hükümetin hala harekete geçmediğine dikkat çeken Halavut, “Hükümetten bu konuda en ufak bir duyarlılık veya bir ses çıkmış değil. Biz bu eylemleri kitleselleştirebilirsek, biz bu eylemleri hükümete baskı aracına dönüştürürsek belki bir sonuç alırız” dedi.

Oğlunun cenazesini almak için Dersim’de açlık grevinde olan Kemal Gün’ün durumuna da dikkat çeken Halavut, şunları söyledi: “Oğlunun kemiklerinin kendisine verileceği söylense de kemiklerden geriye kalanların bir kargo aracıyla kendisini teslim edilebileceği söylendi. Kemal Gün de buna tepki olarak eylemine devam ediyor.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel