Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Nuriye ve Semih’in sesi her yerde: Koç Üniversitesi mezuniyet töreninde de pankart açıldı

Nuriye ve Semih için üniversitelerde gerçekleşen mezuniyet törenlerinden pankartlı destek mesajları gelmeye devam ediyor

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın ‘İşimizi geri istiyoruz!’ diyerek başlattığı açlık grevi direnişinde 102. gün geride kalırken, yurdun dört bir yanında pek çok kesimden destek ve dayanışma mesajları gelmeye devam ediyor.

Üniversite öğrencileri de toplumun tüm kesimleri gibi, Nuriye ve Semih’in yanında olduğunu gösteriyor. Pek çok üniversitenin ardından Koç Üniversitesi’nde de Nuriye ve Semih için destek pankartı açıldı. Koç Üniversitesi mezuniyet töreninde öğrenciler tarafından açılan pankartta, “İnsanca ve onurlu yaşayacağız! Nuriye ve Semih’e özgürlük’ mesajı yer aldı.

Antalya’da pankart açanların evleri basılmıştı

9 Haziran’da Akdeniz Üniversitesi’ndeki mezuniyet töreninde yasa dışı pankart açan kişilere yönelik sabah erken saatlerde operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda, ‘Açlık grevinin 93’üncü gününde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya özgürlük’ yazılı pankartı taşıyan 1’i kadın 5 öğrenci DHKP-C propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına aldı.

İlgili:  Kılıçdaroğlu'ndan AKP'ye 'Nuriye ve Semih' çağrısı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Üniversite