Bizimle İletişime Geç

Üniversite

ODTÜ Mezunları Derneği, Gökçek’in iş makinelerine karşı eyleme çağırıyor

ODTÜ Mezunları Derneği, dün gece yarısı baskını ile ODTÜ ormanına giren iş makinelerine ilişkin bir açıklama yayımladı

ODTÜ Mezunları Derneği, Rektörlük ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin vardığı mutabakat sonrası dün gece saatlerinde çevik kuvvet korumasında onlarca iş makinesinin ODTÜ ormanlarına girmesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Üniversitemizi de kentimizi de talana, yağmaya, ranta teslim etmeyeceğiz” vurgusu öne çıktı.

ODTÜ Mezunları Derneği, açıklamanın devamında bugün (10 Eylül) saat 12.00’de, ODTÜ A7 kapısında düzenlenecek basın açıklamasına ve ardından Derneği Vişnelik Tesisleri’nde yapılacak foruma da çağrıda bulundu.

‘Senaryoyu değiştirecek gücümüz var’

ODTÜ Mezunları Derneği’nin konuya ilişkin açıklamasının tam metni şöyle:

“Biz bu senaryoyu daha önce de görmüştük!

Çok değil birkaç yıl önce yine bir gece yarısı ansızın gelmişler, rant salyalı dozerleriyle ağaçlarımızı kesmişler, ormanlarımızı tüketmişler, bahçelerimizi talan etmişlerdi.

Yine yaptılar!

Yine ne ağızlarından hiç eksik etmedikleri yasalarına uydular, ne milyonlarca Ankaralının çığlıklarına kulak verdiler.

Yine yalana sarıldılar, yine eşkıyalık yaptılar!

Gafillerin kafalarını kuma gömdüğü, sahtekârların gerçeklere sırtını çevirdiği zamanlarda, suçluların en sevdiği saatlerde; on yılların emeğine, alın terine, göz nuruna saldırdılar.

Biz yine oradaydık, köklerinden koparılan ağaçların feryadını bir kez daha içimiz kan ağlayarak duyduk.

İlgili:  Kadıköy'de Atatürk Havalimanı saldırısını protesto etmek için eylem çağrısı

Siz o haykırışları duymayın diye, siz o katliamı görmeyin diye bu gece ansızın geldiler. Ama izleri çok sıcak, gelin görün!

Yine de bu senaryoyu değiştirecek gücümüz var. Üniversitemizi de kentimizi de talana, yağmaya, ranta teslim etmeyeceğiz!

Griye karşı yeşili, rant için dökülecek betonlara karşı ağacı, ormanı, doğayı, ölüme karşı yaşamı savunan herkesi 10 Eylül Pazar günü ODTÜ A7 kapısında basın açıklaması yapmak üzere saat 12.00’de ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde yapacağımız Forum’a davet ediyoruz.

ODTÜ’ye Sahip Çıkacağız!”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite