Bizimle İletişime Geç

Kadın

Oğulları tarafından öldürülen kadının cenazesini kimse almadı, tabutunu kadınlar omuzladı

Bitlis’te kocasının şiddeti yüzünden kadın sığınma evine yerleşen ve çocukları tarafından öldürülen Nazlı Uyanık’ın cenazesini kimse almadı. Tabutu kadınlar omuzlarında taşıdı

’te yaşayan ve kocasından şiddet gördüğü için aylar önce sığınma evine yerleşen , eşi ve çocuklarının tacizine maruz kaldı. Bir süre önce de sığınma evinden ayrılarak İstanbul’a gitti. İstanbul’da Zonguldaklı M.S. isimli bir kadınla tanışan , Zonguldak’ın Devrek ilçesine gitti, burada kiraladığı evde çocukları tarafından bulundu.

Nazlı Uyanık’ın oğlu Sertan Uyanık annesini kendisinin bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etmişti.

Cenazesini kimse almadı, tabutunu taşıdı

Otopsi işlemleri tamamlanan Uyanık’ın cenazesini ailesinden kimse almadı. Belediye görevlilerinin cenazesini morgdan teslim aldığı Uyanık için ilçe merkezindeki Ulu Cami’nde töreni düzenlendi. kadınların omuzlarında taşındı.

Cenaze törenine Uyanık’ın isimleri açıklanmayan anne ve babası, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, sivil toplum kuruluşları, dernek ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

‘Üzüntümüz çok fazla’

İlçe halkı olarak üzüntülü bir gün yaşadıklarını belirten Devrek Belediye Başkanı Semerci şunları söyledi:

“Çağ olarak böyle konuları aştık. Ailesiyle anlaşamayan bir hanımefendi önce sığınma evine gitmiş, sonrasında da ilçemize gelmiş. Daha iki günlük misafirken evlatları tarafından işlenen töre cinayetiyle hayatını kaybetti. Üzüntümüz çok fazla. Bunu ben kınıyorum. Olmaması gereken bir olay. Bizim misafirimizdi. Hunharca katledilmesi bizleri son derece üzdü. Belediye olarak ilçe halkı olarak cenazeye sahip çıktık.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın