Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Para aşkı takiyeyi yendi: Erdoğan Coca Cola fabrikası açtı

Erdoğan’ın katılımıyla Coca-Cola’nın Isparta’daki fabrikası açılıyor. Sosyal medyada Erdoğan’ın açılışa katılmasına büyük tepki gösterildi, Aktroller ne diyeceğini şaşırdı

Bugün Isparta’yı ziyaret eden Erdoğan Coca-Cola fabrikasının açılışına katıldı. 110 milyon TL’lik bir yatırım yapılan fabrika, Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.

Yerel gazetelerin aktardığı bilgilere göre Coca Cola’nın Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı tamamlanan fabrikası Coca-Cola’nın Türkiye’deki 10. fabrikası olacak.

Erdoğan: Beraber büyüyoruz

Öte yandan Coca Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, ​Isparta’da açılacak olan fabrika ile ilgili olarak Turkishtime adlı ekonomi dergisine şu beyanatı verdi:

​”Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu, Türkiye, Ortadoğu, Orta Asya ve Pakistan’da toplam 10 ülkede, 24 fabrika ve 10 bin çalışanla faaliyet gösteren bölgesel bir Türk şirketi olan Coca- Cola İçecek olarak Türkiye’deki onuncu fabrikamızı Isparta’da açmaya hazırlanıyoruz. 1964 yılından bu yana Türkiye ile beraber büyüyoruz. Bölgesel olarak içinde bulunduğumuz zorlu şartlara rağmen faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalara inanıyoruz. Ana hissadarımız Anadolu Grubu ile yatırımlarımıza devam ediyoruz.”

Sosyal medyada büyük yer buldu

Uzun yıllardır, siyasal islamcıların Coca-Cola’nın İsrail’le ilişkisi üzerinden yürütülen büyük finanas desteği verdiği gerekçesiyle Türkiye kamuoyunda antipati duyulan bir tarafı da var. Bugün sosyal medya ağlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Coca-Cola fabrikasının açılışına katılacak olmasına yönelik tepki gösteriliyor.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel