Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Perinçek, SİHA cinayetlerini savundu: Kimse emperyalist ağızla konuşmasın

Almanya’da bulunan Doğu Perinçek, Silahlı İnsansız Hava Araçları’na (SİHA) ilişkin açıklamada bulundu

Almanya’da bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Silahlı İnsansız Hava Araçları’na (SİHA) ilişkin açıklamada bulundu.

Perinçek, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiği basın toplantısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

‘Emperyalist çevrelerin itirazları var’

“Türk ordusu bastırıyor, terör örgütlerini tasfiye ediyor, eziyor. Bu Türk ordusunun görevi. Türk milleti bunu bekliyor. Türkiye huzur, barış istiyor. Türkiye’de terörist örgüte yer yok. Türk ordusu tabii ki kararlı olarak, polisimiz ve köy korucularımızla birlikte terör örgütlerini bitirecek. Buna karşı birtakım şeyler var. Hoşnut olmayan çevrelerin, emperyalist çevrelerin itirazları var. Onlarla aynı ağzı kullanmalarını hiç kimse için doğru bulmuyoruz. Millet de bunu çok iyi değerlendiriyor. Biz, Türk ordusunun bu mücadelesinde yanındayız, önündeyiz, merkezindeyiz.”

‘Almanya’ya dostluk için gidiyoruz’

İki ülkenin güvenliği için dostluğun sürmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Perinçek, “Almanya’ya dostluk için gidiyoruz.İki ülke birbirinin dostluğuna muhtaç.  Bizim üçüncü büyük ticaret ortağımız ve aynı zamanda en çok ihracat yaptığımız ülke Almanya” diye konuştu.

‘Almanya’nın geleceği bakımından önemli’

“O yüzden bu iki ülkenin dost olması lazım. Geleneksel tarihten gelen bağlar var” diyen Perinçek, “1. Dünya Savaşı’nda silah arkadaşlığı var. Bu bir dostluk ziyareti. Burada sorunlar var. Almanya’dan beklentimiz şudur: FETÖ ve PKK bölücülüğüne karşı mücadele Almanya’nın geleceği bakımdan da önemli. Almanya’nın güvenliği buralardan başlar. Bu konularda Almanya, duyarlı olmalı. Türkiye’nin huzuruna barışına karşı kast eden bazı terör örgütlerine hoşgörü göstermemeli. Herhalde bu Almanya’nın da menfaatinedir. Bunları anlatacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili:  AİHM DTP'nin kapatılması davasında Türkiye'yi mahkum etti

‘Ermeni Soykırımı’nın yalandır’

Ermeni Soykırımı’nın uluslararası bir yalan olduğunu iddia eden Perinçek, “En son gündemde olan Ermeni Soykırımı konusunda Vatan Partisi büyük bir başarı kazandı. Almanya’ya ve batı kamuoyuna tekrar hatırlatacağız. Emperyalist bir yalandır” dedi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel