Bizimle İletişime Geç

Aktüel

PKK’den Trabzon Maçka’daki saldırıya ilişkin açıklama

PKK, Trabzon’un Maçka ilçesindeki saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı

Trabzon’un Maçka ilçesinde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen saldırıya ilişkin PKK’den açıklama geldi.

Açıklamada şunlar söylendi:

“11 Ağustos günü güçlerimiz, Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Aydınlar köyü kırsalında işgalci TC ordusunun gizli bir birliğini denetim altına almıştır. Saat 15.00 sularında yakın mesafeden vurulan düşman birliğinden tespit edilebilen 1’i astsubay olmak üzere 5 asker öldürülmüş, 1 asker ise yaralanmıştır. Eylemden sonra işgalci TC ordusu alanda bir operasyon başlatmıştır.”

Trabzon Maçka’da PKK’lilerle devlet güçleri arasındaki çatışmada hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün ailesi, “15 yaşında çocuğu niye götürüyorsunuz?” diyerek askerlere tepki göstermişti.  15 yaşındaki Bülbül’ün çatışma bölgesine götürülmesine tepki gösteren kuzeni Ali Bülbül, Haber61’e yaptığı açıklamada, şunları söylemişti:

“Caminin yanında fındık topluyor. Asker ona diyor ki. Bir gün önce orayı soyuyorlar teröristler. Tespit ediyorlar tabi. 15 yaşında çocuğa ne yelek giydirme ne bir şey. Kendileri yelek giymiyor ki çocuğa yelek giydirsinler. Bunu oraya yem olarak götürüyorlar, orada pusuya düşürüyorlar. Orada çatışmaya giriyor teröristler. Orada bizimki vuruluyor. 2 asker yaralanıyor. Evleri 2 gün önce soydular. Yiyecek olan her şeyi aldılar. Çocuğu yanlarına götürüyorlar pusuya düşüyorlar. 4 tane asker.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel