Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Roboski-Der’in faaliyetleri de durduruldu

Roboski katliamında yaşamını yitiren 34 kişinin ailelerinin açtığı Roboski İçin Adalet Yeryüzü İçin Barış Derneği de İçişleri Bakanlığı tarafından OHAL gerekçesiyle mühürlendi

Roboski katliamında hayatını kaybeden 34 kişinin aileleri tarafından kurulan Roboski İçin Adalet Yeryüzü İçin Barış Derneği (Roboski-Der) de İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla mühürlenen dernekler arasında.

ANF’nin haberine göre kapısına mühür vurulan Roboski-Der Başkanı Veli Encü, derneğin Roboskili aileler tarafından faillerin yargılanması için kurulduğunu söyledi.

Derneğin “terör faaliyeti yürüttüğü” iddiasıyla kapatılmasının dikkat çekici olduğunu dile getiren Encü, şöyle konuştu:

“Roboski-Der katliamın gerçek yüzünü kamuoyuna yansıtmak amacıyla bugüne kadar çalışmalarını yürüttü. Bugüne kadar failler cezalandırılmadığı gibi Roboskili aileler her zaman baskı ve gözaltılar ile karşı karşıya kaldı. Derneğin kapatılması da faillerin yargılanmaması için yıllardır gösterilen çabanın bir devamıdır.

Biz Roboskili aileler olarak, adalet talep etmeye devam edeceğiz. Roboski’ye adalet gelinceye kadar mücadelemiz sürecektir. İnsanlık suçlarının sorumluları cezalandırılınca Roboskili annelerin yüreğine su serpilecektir. Bu yol ve yöntemler ile bizleri sindiremeyecekler.”

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel