Bizimle İletişime Geç

Dünya

Rusya: Türkiye buğday vergisini iptal etmeden hiçbir yasağı kaldırmayacağız

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya’dan alınan buğdaya getirdiği vergiyi kaldırmadan, Türkiye’ye uygulanan hiçbir yasağı iptal etmeyeceklerini açıkladı

Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, , ’dan alınan buğdaya getirdiği vergiyi kaldırmadan, bu ülkeye uygulanan hiçbir yasağı iptal etmeyeceklerini söyledi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, “ için getirilen sınırlamalar kaldırılmadan bizim tarafımızdan hiçbir adım atılmayacak. yasağı kaldırılmadan bizim herhangi bir şeyi (yaptırım) iptal etme ihtimalimiz yok” dedi.

Sputnik’in haberine göre, Dvorkoviç, “Eğer buğdaya yönelik yasaklar kalkarsa üzerinde anlaşmaya hazır olduğumuz birkaç eylem var” diye ekledi.

Türkiye, buğday ve bir dizi ürünün vergisiz ithal edildiği ülkelerin yer aldığı listeden Rusya’yı 15 Mart’ta çıkarmıştı. Kommersant gazetesi, bunun ‘fiili bir yasak’ olduğunu yazmıştı. Kommersant’ın bazı kaynaklarıysa, Türkiye’nin bu adımı, Rusya’nın Türkiye’den alınan domatese yönelik yasağı kaldırmamış olması yüzünden atmış olabileceğini söylemişti.

İlgili:  CIA Direktörü: Rusya, yıllardır ABD demokrasisinin altını oyuyor

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya