Bizimle İletişime Geç

Dünya

Şam’ın Barada Vadisi’nde cihatçılar teslim oluyor

Şam Valisi Ala İbrahim, Şam kırsalının kuzeybatısı Barada Vadisinde bulunan silahlı grupların komutanlarıyla bir anlaşma sağlandığını duyurdu

Suriye’nin başkenti Şam’ın Valisi Ala İbrahim, Şam kırsalının kuzeybatısında bulunan Barada Vadisi’nde bulunan cihatçı grupların komutanlarıyla anlaşma sağlandığını ve cihatçıların teslim olmaya başladığını duyurdu.

Al Masdar’ın haberine göre, anlaşmanın sağlanmasının ardından Barada Vadisi’ndeki silahlılarla beraber yaklaşık 500 kişi Suriye Ordusu’nun kontrolündeki bölgeye ulaştı. Ulusal Uzlaşma sorumlusu Ali Muhammed Yusuf, bugün aralarında 60 kişinin silahlarıyla teslim olduğu 500 kaçağın kanuni durumlarının af kararı kapsamında yeniden düzenlenip serbest bırakıldıklarını belirtti.

SANA’ya açıklamasında Barada Vadisi’nin kısa süre içinde tamamıyla terör ve silahlılardan arındırılacağına işaret eden Yusuf, bu bölgelerdeki devlet kurumlarının yeniden faaliyete gireceğini, cihatçılar tarafından sabote edilen altyapı ve hizmet kurumlarının da onarılacağını kaydetti.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Dünya