Bizimle İletişime Geç

Dünya

Senatör McCain: Türkiye’nin ABD’deki büyükelçisi görevden alınsın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında Washington’daki Türkiye elçiliği önünde göstericiler arasında çıkan ve Erdoğan’ın korumalarının da karıştığı olayın ardından ABD’den yükselen tepkilere Cumhuriyetçi senatör John McCain de katıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında Washington’daki Türkiye elçiliği önünde göstericiler arasında çıkan ve Erdoğan’ın korumalarının da karıştığı olayın ardından ABD’den yükselen tepkilere Cumhuriyetçi senatör John McCain de katıldı.

ABD basınında Erdoğan’ın ziyaretinden daha fazla ses getiren kavgada Erdoğan’ın korumaları, Washington’daki büyükelçilik konutu önünde toplanan ve ellerinde ‘Demirtaş’a özgürlük’ pankartı taşıyan Türkiyelilere saldırmıştı.

Elçilik önündeki olaylara ilişkin MSNBC’ye konuşan McCain, Türkiye’nin ABD’deki büyükelçisinin görevden alınması çağrısı yaptı.

McCain, saldırının görüntülerini Twitter hesabından paylaşarak, “Burası Amerika Birleşik Devletleri. Biz burada bunu yapmayız. Böyle haydutça davranışların özürü olamaz” diye yazmıştı.

İlgili:  Çin jetlerinden ABD gözlem uçaklarını engelleme

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya