Bizimle İletişime Geç

Kadın

Sigara içtikleri gerekçesiyle üç kadına saldıran erkek serbest bırakıldı

Antalya’da sokakta sigara içtikleri gerekçesiyle üç kadına saldıran erkek, savcılık ifadesi sonrası serbest kaldı

Antalya’da sokakta içtikleri gerekçesiyle üç kadına saldıran erkek, savcılık ifadesi sonrası serbest kaldı.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde geçtiğimiz cumartesi günü annesi ve teyzesiyle evlerine giden 20 yaşındaki Dilay Ö., yolda sigara içen teyzesine sözlü ve fiziksel tacizde bulunan B.T. isimli erkeğin saldırısına uğradı. Annesinin boğazını da sıkan erkek, genç kadını boğazına sigara bastırarak yaraladı.

Duvar’ın aktardığı habere göre yaşananları anlatan Dilay Ö., teyzesinin sigara yaktığı sırada karşıdan gelen iki kişiden B.T. isimli erkeğin “Bu ülke ne hale geldi, kadınlar yolda sigara içiyor. K….ler gibi” dediğini söyledi.

Bu sırada çevrede başka kimse olmadığını da belirten Özel, şunları kaydetti:

Bunun üzerine annem “Bize mi dediniz? Burası özgür bir ülke. İçtiğim sigaraya karışamazsın” diye bağırdı. Adını sonradan öğrendiğimiz B.T. de “Üzerinize neden alınıyorsunuz” dedi ve “S…..n gidin” şeklinde küfretti.

‘Elindeki sigarayı boğazıma bastırdı’

Bunun üzerine yaşanan arbedede B.T.’nin, annesinin boğazını sıktığını ifade eden Ö., şöyle devam etti:

Adamın anneme saldırdığını görünce koşarak müdahale ettim. Ayırmaya çalışırken adam elindeki sigarayı boğazıma bastırdı. Ben acıyla kıvranırken o kaçmaya başladı. Yaklaşık 5 sokak kovaladıktan sonra vatandaşların yardımıyla yakalandı. Hemen polisi aradık. Çevredeki vatandaşlar da saldırgana müdahale etti. B.T. gözaltına alınırken biz de karakola giderek şikâyetçi olduk.

İlgili:  Emekli polis memuru, boşandığı eşini öldürdü: Cesedini boş araziye attı

Yaşananlar sonrası Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden edildiklerine dair rapor aldıklarını söyleyen Dilay Ö., şunları söyledi:

“Uzmanlar, boğazımda ikinci dereceden yanık oluştuğunu, sigara izinin kalıcı olduğunu söyledi. Estetik operasyon geçirmem gerekiyormuş. Ben o saldırganın izini ömrüm boyunca boğazımda taşıyacağım. Artık yolda da yürüyemez olduk. açacağız. En ağır cezayı almasını istiyorum.”

Serbest kaldı

“Kasten adam yaralama, hakaret ve tehdit” suçlamasıyla adliyeye sevk edilen B.T. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın