Bizimle İletişime Geç

Emek

Şişecam, ‘daralma’ gerekçesiyle fırın kapatıyor: 300 işçi, işsiz kalacak!

Şişecam, Paşabahçe Kırklareli fabrikasında fırın kapatacağını duyurdu. Eğer, fırın kapatma gerçekleşirse 300 işçi işsiz kalacak

Şişecam, Paşabahçe Kırklareli fabrikasında fırın kapatacak. Fabrika, fırın kapatma için “Daralma ve maliyetlerin artması” gerekçesini ileri sürdü. Kapatma gerçekleşirse 300 işçi işsiz kalacak.

Evrensel’in aktardığına göre, Paşabahçe Kırklareli Fabrikası Müdürü Mehmet Önen imzasıyla yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Cam eşyası sektöründe son yıllarda gerçekleşen yıllık ortalama yüzde 5 daralma ve işçilik de dahil olmak üzere girdi maliyetlerindeki artış neticesinde Türkiye’de kapasite optimizasyonuna yönelik tedbirler alınması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Bu kapsamda, ekonomik ömrünün sonuna gelen Kırklareli Fabrikası D Fırınının, 10.09.2017 tarihi itibariyle altı üretim hattı ile birlikte bütünüyle kapatılarak kesin ve devamlı suretle faaliyetlerine son verilecektir. Bu doğrultuda, fırının kapatılmasıyla oluşacak istihdam fazlası nedeniyle toplu işçi çıkışı yaşanacaktır.”

Açıklamada konuyla ilgili detaylı bilgilendirmenin ilerleyen günlerde yapılacağı belirtildi.

İlgili:  Şişecem Yönetim Kurulu Başkanı Özince istifa etti

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Emek