Bizimle İletişime Geç

Kadın

Şort giyen kadına saldıran sanık: Oruçluydum, tahrik oldum

İstanbul Pendik’te şort giydiği için saldırıya uğrayan Asena Melisa Sağlam’ın davasının ilk duruşması Anadolu Adliyesi’nde görüldü

İstanbul’da bir minibüste şort giydiği için üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam’a saldıran Ercan Kızıltaş, savunmasında tahrik edildiğini öne sürerken “Oruçluydum, cinsel bir amaçla saldırmadım” dedi.

Sanık Kızılateş, savunasında “Pişmanım. Sosyal medyada cani gibi gösterildim. Özür dilerim. Yapmamam gereken bir durumdu” dedi. Kızılateş, “Oruçluydum, cinsel bir amaçla sarılmadım.” ifadelerini de kullandı.

‘Bu sanık gibi düşünenler tehdit mesajları attı’

Mahkemede konuşan Asena Melisa Sağlam, saldırı olayının ardından sosyal medyada tehdit mesajları aldığını söyledi. Sağlam, ”Bu olay sonrasında sosyal medyadan çok mesaj aldım. Özellikle sanık gibi düşünenler tehdit mesajları attı” ifadelerini kullandı.

Pişman olduğunu savunan, sosyal medyada cani gibi gösterildiğini iddia eden tutuklu sanık Ercan Kızıltaş, saldırıyı ‘yapmaması gereken bir şey’ olarak niteledi. Sağlam’ın kendisini tahrik ettiğini iddia eden Kızıltaş, ‘hafifçe tokat attığını’ iddia etti.

‘Elimin tersi ile vurdum’

Kızıltaş, üniversite öğrencisinin kendisine saldırdığını ile sürerken hastane raporunda yer alan ifadelerin yalan olduğunu iddia etti ve “Elimin tersiyle vurdum” dedi.

Kızılateş’in özrünü kabul etmeyen Sağlam, “Beni darp ederken kendine doğru çektiğinde cinsel saldırıyı hissettim” derken, sanık ise “Oruçluydum, cinsel bir amaçla sarılmadım” diyerek kendini savundu.

İlgili:  'Yüksek güvenlik riski' alarmı verilen Beşiktaş-Lyon maçı öncesi Beşiktaşlılarla polis arasında gerginlik

Sanık Kızılateş’in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 12 Eylül tarihine erteledi.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın