Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Sözcü muhabirinden ‘firari’ olduğu iddialarına yanıt

Hakkında gözaltı kararı çıkartılan Sözcü gazetesi İzmir Muhabiri Gökmen Ulu ve İmtiyaz Sahibi Burak Abay, “firari oldukları” yönündeki iddialara yanıt verdi

Hakkında gözaltı kararı çıkartılan Sözcü gazetesi İzmir Muhabiri Gökmen Ulu ve İmtiyaz Sahibi Burak Abay, “firari oldukları” yönündeki iddialara yanıt verdi.

Suçlamalara konu edilen haberin sahibi Sözcü İzmir Muhabiri Gökmen Ulu ise evinin önünde gazetecilere açıklama yaptı. Ulu, şunları söyledi: “Bu konuda bize ulaşan hiçbir şey yok. Ben de basından öğrendim, bekliyorum. Şu an evdeyim. Gelen giden yok. Avukatımız açıklama yaptı. Biz gazeteciyiz. Evrensel meslek ilkelerine sıkı sıkıya bağlı tertemiz yaşayan tertemiz ölecek olan gazeteciyiz. Gazetecilik suç değildir. Avukatımız Celal Ülgen de açıklama yaptı. Bizim mücadele ettiğimiz terör örgütlerinden FETÖ bu ülkeye büyük kötülükler yaptığında biz gazeteciler olarak bu hakikatleri yazdık. Basından öğreniyorlardı insanlar haklarında çıkan kararları haberleri yoktu.”

‘Bu nasıl firarilik’

Sözcü gazetesi İmtiyaz Sahibi Burak Akbay ise Sözcü operasyonuna ilişkin, “Referandum öncesi her Türk vatandaşı gibi oyumu kullanmak için Londra’dan İstanbul’a dönüp, vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Yani Türkiye’deydim… Referandumun ardından anneannem vefat etti. Yine Türkiye’ye geldim. Bu nasıl firarilik, anlamak mümkün değil” dedi.

İlgili:  Tutuklu Cumhuriyetçiler tek tipi kabul etmeyecek!

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel