Bizimle İletişime Geç

Politika

‘Süleyman Soylu başbakan olabilir’ iddiası

Referandumun ardından açıklanan şaibeli sonuçların sonrasında AKP’de ciddi çatlakların olduğu iddia edildi

Referandumun ardından açıklanan şaibeli sonuçlara karşı sokak eylemleri artarak devam ederken, ’de ciddi çatlakların ve tartışmaların olduğu iddia edildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan’ın aktardığı iddialara göre, erken kongreye hazırlanan AKP’de Berat Albayrak ekibinin, “ Yıldırım’ın ipini çektiği” konuşulurken, Yıldırım’ın yerine ’nun Başbakan yapılmasının da ihtimal dahilinde olduğu belirtiliyor.

Ahmet Takan’ın bugünkü köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Referandumun ağır tahribatını onarmak için çok yönlü operasyon hazırlıklarının hummalı bir şekilde yapıldığı sarayda şu anda “AKP’de erken kongre” konuşuluyor. Baskın seçim planları yapılıyor. Berat Albayrak ekibinin, “’ın ipini çektiği” iddia ediliyor. Sarayda çok etkin bir başdanışmana sordum; sonuçlarından dolayı ’ın, ’a karşı çok kızgın olduğunu söyledi. “Çalışmalarından memnun değil” dedi. Erdoğan’ın AKP’ye üye olmasının ardından Başbakanlık değişikliğinin sürpriz olmayacağını belirtti. Kulağıma gelen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddiaları da sordum; “şansı çok yüksek. Emir komuta zincirini aksatmayan çok iyi bir asker” diye yanıt verdi.

İlgili:  HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay'dan 'Adalet Yürüyüşü' açıklaması

Anlayacağınız!.. Bir zamanların sert Erdoğan muhalifi Süleyman Soylu, siyasi tarihimize “son Başbakan” unvanı ile geçerse kimse şaşırmasın…”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika