Bizimle İletişime Geç

Dünya

Suriye ordusu Rakka’da ilerliyor: Pek çok petrol sahası ele geçirildi

Suriye ordusu, Rakka’da ilerlerken pek çok petrol sahasını ve bazı köyleri IŞİD’den kurtardı

Suriye ordusu, IŞİD kuşatması altında olan Deyrezzor kentini kurtarmak için operasyonlara devam ediyor. Rusya Hava Kuvvetleri’nin de desteğiyle Rakka kentinin güneybatısında ilerleyişini sürdüren Suriye ordusu, birçok petrol sahasını IŞİD’den kurtardı.

Reuters’tan Suleiman Al-Khalidi’nin haberine göre, Suriye devlet televizyonu Alikhbaria Syria, Rakka’nın güneybatısında yer alan Vehab, El Fahd, Dbaysan, El-Kseyr, Ebu Cantat ve Ebu Kataş petrol sahalarını alarak bölgedeki birkaç köyü IŞİD’den kurtardı.

Kurtarılan petrol sahaları ve köylerin, ABD’nin geçen ay Suriye Hava Kuvvetleri’ne ait bir savaş uçağını düşürdüğü Rusafa bölgesinin güneyinde yer aldığı belirtiliyor.

“Muhaliflere” yakınlığıyla bilinen Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, yaşanan son gelişmelerin doğu Hama’dan doğu Humus’a, Rakka ve Deyrezzor vilayet sınırlarına kadar uzanan geniş bir alan üzerinde sürdüğünü belirtti.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ve cihatçı gruplara yakın kaynaklar, geçtiğimiz 48 saat içerisinde Suriye ordusunun Humus’un doğusunda yer alan Arak gaz sahaları yakınlarındaki askeri operasyonlarının da sürdüğünü ifade etti.

İlgili:  ABD: Irak'a daha fazla asker gönderebiliriz

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya