Bizimle İletişime Geç

Dünya

Suriye ordusuna ait bir savaş uçağı Rakka’da ABD tarafından düşürüldü!

ABD’nin öncülüğünü yaptığı koalisyon güçleri Rakka yakınlarında IŞİD mevzilerini vuran Suriye ordusuna ait bir savaş uçağını düşürdü

ordusuna ait SU-22 tipi bombardıman uçağının, ’nın güneyindeki Resafa bölgesi yakınlarında öncülüğündeki koalisyon tarafından vurulduğu açıklandı.

Suriye devlet televizyonunda pilotun kayıp durumda olduğu belirtilirken, düşürülen ile irtibatın bir kaç saat önce kesildiği açıkladı.

Tabka civarında SAA ile SDG arasında çatışma

Uçağın düştüğü açıklandıktan sonra Tabka’da SAA ile SDG arasında çatışmalar başladığı iddia ediliyor. Tabka, ABD öncülüğündeki koalisyonun Suriye ordusunun Rakka’ya gitmesini engellemek için hava indirme yaptığı özel bir bölge.

: ABD-IŞİD işbirliğinin delilidir

Gazeteci Hasan Sivri’nin aktarımına göre, Suriye ordusundan yapılan açıklamada, “Rakka kırsalında IŞİD mevzilerini hava saldırıları ile vuran savaş uçağımızın hedef alınması ABD-IŞİD işbirliğinin delilidir” ifadeleri kullanıldı.

IŞİD’in elindeki Rakka kentine kuzeyden operasyon başlatan ABD öncülüğündeki koalisyon ve müttefiki SDG ile kenti kurtarmak için güneyden taaruzda bulunan Suriye ordusu ve müttefiklerinin aralarındaki çelişki nedeniyle karşı karşıya gelebilecekleri ve çatışmaların meydana gelebileceği öngörülüyordu.

İlgili:  Suriye'den açıklama: Kimyasal saldırıların arkasında Suud, Türkiye ve Fransa var

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya