Bizimle İletişime Geç

Dünya

Suriye’de ‘bir hayalet dolaşıyor’: Palmira’da orak-çekiçli kızılbayrak taşıyan askerler

Suriye’de Palmira’yı yeniden IŞİD’den temizleyen Suriye ordusu birimleri arasında orak-çekiçli bayrak taşıyan birimler görüntülendi

Suriye’de Humus vilayetine bağlı Palmira’da IŞİD’i bölgeden temizleyen Suriye ordusu askeri birimleri arasında üzerinde Arapça “3. Gönüllü Saldırı Taburu” yazılı orak-çekiçli kızıl bayrak taşıyan birimler görüntülendi.

İki hafta önce, Suriye ordusu ve müttefikleri Palmira yolunda ilerlerken yayınlanan başka görüntülerde ise üzerinde Rusça “1. Gönüllü Saldırı Taburu” yazılı bir başka askeri birime ait fotoğraflar servis edilmişti.

Söz konusu birliklerin bağlantılı olmasından yola çıkılarak Suriye’de en az 3 adet gönüllü komünist saldırı birliği olabileceği belirtiliyor.

Suriye’de savaş sonucunda yaşanan askeri kayıplar, Suriye devleti ile müttefiki Rusya’yı yeni askeri kaynaklar ve birimler oluşturmaya itti.

Buna bağlı olarak Rus askeri güçlerince desteklenen ve eğitim alan Çöl Şahinleri Tugayı, 4. ve 5. Kolordular gibi asimetrik savaş taktiklerinde eğitim alan özel birlikler geliştirilip sahaya sürüldü.

Suriye ordusuna yakın kaynakların paylaştığı görseller şu şekilde:

 

İlgili:  Putin: TSK'nın koordinatlarıyla hareket ettik, Türk askerleri o sırada orada olmamalıydı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Dünya