Bizimle İletişime Geç

Kadın

Taciz şikayetinde bulunan kadınlara polisten saldırı

İzmir’de kendilerini taciz eden bir şahsı polise şikayet eden iki genç kadın polis tarafından dövüldü

’de motosikletli biri tarafından taciz edildiklerini söyleyen 19 ve 22 yaşındaki iki yardım istediklerini polisler tarafından edildiklerini belirterek şikayetçi oldu.

Polisler de kadınların kendilerine hakaret edip saldırdığını savunarak karşı şikayette bulundu. Olay güvenlik kameralarına yansıdı.

Show Haber’e konuşan kadınlardan 19 yaşındaki Derya, olayı şöyle anlattı:

“Eve dönüyorduk zaten. Motosikletli iki genç, elle taciz ettiler beni. Polisleri gördük. Yardım istemek amacıyla yanlarına gittik. ‘Plakayı alamadık, gördüyseniz yardımcı olabilir misiniz?’ dedim. Direkt yere yatırdı zaten. Kırık ayağımın üzerine bastı. Tekmeledi her yerimi. Kalçamda morluk var.”

‘Size bu kılıkla az bile yapmışlar’

Tacize uğrayan ve tarafından darp edilen kadının arkadaşı Seray ise memurunun “Size bu kılıkla az bile yapmışlar. Halinize bakın” dediğini anlattı.

Kamera kayıtları polislerin yalanını ortaya çıkardı

Olayın güvenlik kamerası kayıtlarına göre iki kadın yolda gördükleri polislere bir şey söylüyorlar. Ardından polislerden biri kadınların üzerine doğru yürüyüp vuruyor. Kadınlar da polise karşı koymaya çalışırken, ikinci polis memuru diğer kadını vurarak yere düşürüyor. Çevrede toplanan kalabalık polisleri ve kadınları ayırıyor.

İlgili:  Ankara Pursaklar'da 'eski koca' terörü: 3 ölü

Olayın ardından her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu. Polisler de şikayetlerinde kadınların kendilerine hakaret ederek saldırdıklarını iddia etti.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın