Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Tacizci polisleri teşhir eden Boğaziçi öğrencileri ev baskınıyla gözaltına alındı!

Boğaziçi Üniversitesi’nde sivil polislerin tacizlerini teşhir eden öğrencilerden ikisi bu sabah evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı

’nde sivil polislerin tacizlerini eden, biri Marksist Fikir Topluluğu üyesi iki kadın öğrenci, bu sabah saat 7 sıralarında evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Polisler sırasında öğrencilere “Burada baş başa kalırsak görürsünüz siz” diyerek tekrar tacizde bulundu.

Gözaltına alınan İstinye Karakolu’na getirildi.

Ne olmuştu?

12 Temmuz tarihinde, 4 kadın öğrenci kendilerini iki saat boyunca takip eden ve fotoğraflarını çeken 2 kişiyi teşhir etti. Sesleri duyarak olay yerine gelen diğer öğrenciler, 2 kişinin sivil olduğunu düşünerek özel güvenlik birimlerine haber verdi.

Evrensel’in aktardığına göre olay yerine gelen güvenlik görevlisi, öğrencileri eden şahıslara kimlik sormadı. Öğrenciler 2 şahsı daha önceden tanıdığını düşündükleri güvenlik görevlisine tepki gösterdi. Tepkiler üzerine 2 şahsı kalabalık arasından çıkartan güvenlik görevlisi, öğrencileri susturmaya çalıştı.

Bu esnada polis olduklarını söyleyen 2 şahıs, üniformalarıyla geri gelecekleri şeklinde tehditler savurarak üniversite kapısında güvenliklerin yanında beklemeye ve toplanan öğrencileri fotoğraflamaya başladı.

Ardından özel güvenliğe öğrenci kimliği olmayan şahısları neden üniversite kampüsüne soktuklarını soran bir öğrencinin üzerine yürüyen 2 şahıs, “Seni bu okuldan dışarı çıkartmayacağız” şeklinde öğrenciyi tehdit etti.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite