Bizimle İletişime Geç

Aktüel

TBMM’ye yeni hizmet binası için 2018 bütçesinden 152,9 milyonluk pay!

TBMM’ye yapılacak yeni hizmet binası için 2018 bütçesinden 152,9 milyonluk pay ayrıldı. Üstelik yeni yapılan hizmet binasının yapımının üzerinden 3,5 yıl geçti

yerleşkesi içinde döneminde yapılan ve akıllı bina olarak tanıtılan hizmet binasının kullanıma açılmasının üzerinden henüz 3,5 yıl geçmişken girişiminde hasar almamasına karşı yıkılan eski hizmet binalarının bulunduğu alana yeni yapılıyor. için 2018 yılı bütçesinden ayrılan para ise 152,9 milyon TL.

152,9 milyon TL bütçe

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre; Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç döneminde projelendirilen, eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin döneminde yapımına başlanan ve eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek döneminde de kullanıma açılan akıllı bina diye tanıtılan hizmet binasının hizmete açılmasının üzerinden 3.5 yıl geçmeden yeni hizmet binası yapımı için bütçe ayrıldı. TBMM Başkanlık Divanı’nın önceki günkü toplantısında TBMM’nin 2018 yılı bütçesine ilişkin yapılan sunumda yeni hizmet binasının yapımı için 152.9 milyon TL bütçe ayrıldığı belirtildi.

Milletvekilleri akıllı hizmet binasını beğenmiyormuş

Nisan 2014 tarihinde kullanıma açılan yeni hizmet binasındaki milletvekilleri makam odalarında son teknoloji kullanılmış, odaların aydınlatma ve ısınmaları akıllı sistemlerle donatılmıştı. Milletvekilleri henüz 3.5 yıldır kullanılan binayı ve binadaki makam odalarını beğenmediklerini sık sık dile getiriyordu.

İlgili:  Kılıçdaroğlu: Meclis açıkken ülke OHAL ile yönetilmez, OHAL süresi uzatılmamalı

Milletvekillerinin makam odalarının bulunduğu mevcut binanın yapımına yaklaşık 130 milyon TL tutarında para harcanmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hiç hasar almamasına karşın eski hizmet binasının yıkımı başlamış ve uzun süre devam etmişti. Eski hizmet binasının bulunduğu alanın yeşil alan olarak değerlendirileceği konuşulurken, darbe girişiminin ardından daha güvenlikli bir binanın kurulacağı ifade edilmişti.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel