Bizimle İletişime Geç

Aktüel

TKP/ML Rojava Komutanı Nubar Ozanyan yaşamını yitirdi

TİKKO’nun Rojava’daki komutanlarından Nubar Ozanyan’ın yaşamını yitirdiği bildirildi

Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist’e bağlı Ortadoğu Parti Komitesi TKP/ML TİKKO’nun Rojava’da bulunan komutanlarından Nubar Ozanyan (Orhan)’ın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Uzun yıllardır TKP/ML’de faaliyet yürüttüğü bilinen ve uzun yıllar Filistin dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde çalışma yürüttüğü bildirilen Nubar Ozanyan’ın Rojava’da yaşamını yitirdiği açıklandı.

’40 yıllık devrimci savaş’

Özgür Gelecek’te yer alan habere göre, gazeteye e-mail yoluyla ulaşan açıklamada, TKP/ML tarafından, “Rojava’nın yiğit komutanı, kod adı Orhan Bakırcıyan olan Nubar Ozanyan yoldaş 40 yıllık devrimci savaş yaşamının her bir tarihi adımında devrim yürüyüşünü güçlendirmek, halk savaşını büyütmek, özgürlük savaşımını çoğaltmak için savaştı” ifadelerini içeren bir açıklama yapıldı.

Yine aynı açıklamada, “1988-90 yıllarında Filistin’de, 91-92 yıllarında Karabağ’da, Hayastan’da (Ermenistan), 2014’ de Irak Kürdistanı’nda, 2015 Temmuzundan itibaren Rojava’da  partimiz  TKP/ML’ nin devrim ve özgürlük görevlerini yerine getirmek için sayısız TİKKO komutanı ve savaşçısını eğitip yetiştirdi.” ifadelerinin yer aldığı aktarıldı.

 

İlgili:  Salih Müslim: Rojava federasyondan vazgeçmeyecek

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel