Bizimle İletişime Geç

Dünya

Trump’tan Charlottesville’deki ırkçı gösterilerle ilgili ilk yorum: Nazi sloganları bağnazlık

ABD Başkanı Donald Trump, Charlottesville kentindeki ırkçı/faşist gösteri ve saldırılarla ilgili açıklama yaptı

ABD Başkanı Donald Trump, Virjinya eyaletinin Charlottesville kentindeki ırkçı/faşist gösteri ve saldırılarla ilgili ilk değerlendirmesini yaptı. Trump, Neo-Nazi gösterileri ve atılan sloganlarını kindarlık ve bağnazlık olarak niteledi.

New Jersey’in Bedminster kentinde düzenlenen gaziler gününde konuşan Başkan Trump, yaptığı konuşmada Konfederasyon Ordusu Komutanlığı yapan Robert E. Lee’nin heykelinin kaldırılmasına karşı düzenlenen protesto gösterileri ve sonrasında yaşananlara değindi.

‘Bizim için ilk önce Amerikalılar vardır’

Trump Twitter’dan da yayımlanan açıklamasında şunları kaydetti: “Biz bir bütünüz ve nefretin öne sürdüğü şeyleri kınamak zorundayız. Amerika’da bu tür bir şiddet hareketlerine yer yok. Birlikte buluşalım. Masun insanları koruyalım ve hukuk düzenini yeniden sağlayalım. Bu gerçeği hatırlamak gerekir: bizim için rengi, inancı, dini veya siyasi parti ne olursa olsun önemli değildir. Bizim için ilk önce Amerikalılar vardır. Biz istekli ve güçlüyüz. Charlottesville gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz ve her türlü yardıma hazırız.”

 

İlgili:  Trump, Rıza Sarraf soruşturmasını yürüten savcı Bharara'nın istifasını istedi

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya