Bizimle İletişime Geç

Dünya

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğinden ‘izinsiz gösteri’ açıklaması

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği, elçilik rezidansı önünde bir grubun “izinsiz gösteri ve taşkınlık” yaptığını iddia ederek, olaya Amerikalı Türklerin meşru müdafaa ile yanıt verdiğini savundu

’nin Washington Büyükelçiliği, rezidansı önünde gerçekleşen olaylarda, Amerikalı Türklerin meşru müdafaa gösterdiğini ve bir kişinin ciddi şekilde yaralandığını iddia etti.

Büyükelçilikten yapılan yazılı açıklamada, bazı grupların 16 Mayıs’ta Erdoğan’ın rezidansı ziyareti sırasında “izinsiz bir şekilde” bina önünde bulunan Sheridan Circle’da toplandığını savundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Göstericiler, barışçıl bir şekilde Cumhurbaşkanlarını selamlamak için bir araya gelen Amerikalı vatandaşları hırçın bir şekilde kışkırtmaya başladı. Amerikalı Türkler meşru müdafaayla cevap verdi ve bir kişi ciddi bir şekilde yaralandı. Şiddet olayları ve yaralanma izinsiz ve kışkırtıcı gösterilerin sonucunda meydana geldi. Umut ediyoruz ki ileride gerekli önlemler alınarak benzeri kışkırtıcı olayların önüne geçilir ve şiddet yaşanmaz.”

İlgili:  ABD, Rusya'yla Deyrezzor'u görüşmek istedi

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya