Bizimle İletişime Geç

Aktüel

TÜSİAD: Referanduma yönelik şüpheler, sonuçlardan bile önemli

Referandumda şaibe iddialarına ilişkin TÜSİAD Başkanı tarafından, “Bu konuda karnemiz son derece iyiydi, tarihimizin en önemli seçimlerinden birinin zedelenmesi maalesef üzücü oldu. Üzerinde oluşan şüphe, seçim sonuçlarından bile önemli olacak. Maalesef böyle bir mirasa sahip olduk” açıklaması yapıldı

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, referandumda iddialarına ilişkin konuştu.

güvenliği, işleyen bir demokrasinin olmazsa olmaz bir koşuludur. Türkiye’nin bu alanda son dönemde sahip olduğu karnenin değişmemesi gerekiyordu. 1946’dan bu yana kimsenin Türkiye’yi eleştirmesi söz konusu değildi. ’ya veya buna benzer kurumlara itirazlar olabilirdi” diyen Bilecik, “Ama bu konuda karnemiz son derece iyiydi, tarihimizin en önemli seçimlerinden birinin zedelenmesi maalesef üzücü oldu. Üzerinde oluşan şüphe, seçim sonuçlarından bile önemli olacak. Maalesef böyle bir mirasa sahip olduk” ifadelerini kullandı.

Yargı erkinin bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunda düzenlemelerin acilen devreye alınması gerektiğini belirten Bİlecik, “Onun tarafsızlığını ortadan kaldıracak şüpheler sonlandırılmalıdır. Adil yargılama ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere pek çok hak genişletilmeli. İnternet ve bilgiye erişim hakkınının zedeleniyor olması, bizim gibi gelişmekte olan bir ülke hak etmiyor” dedi.

İlgili:  YSK, seçime girecek partileri açıkladı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel