Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi’nden ‘tek tip elbise’ açıklaması

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi, “tek tip elbise” tartışmalarına ilişkin bir açıklama yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü 15 Temmuz töreninde mahkemeye çıkan mahpuslarla ilgili “tep tip elbise getirelim” dedi. Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi, konuya ilişkin bir basın açıklaması yayımladı.

Açıklama şöyle:

“Basına ve kamuoyuna

Hapishanelerde OHAL‘le birlikte tecrit koşulları kat be kat ağırlaştı. Kazanılan haklar geri alındığı gibi, yeni yasaklar ve yeni hak ihlalleri gündeme geldi. Kitap ve yayın yasaklarıyla devrimci tutsaklar daha ağır tecride ve kimliksiz keşfedilme saldırıları altındadır.

Bugün devletin hapishanelere yönelik yeni bir saldırısının sinyali verildi. Erdoğan “Guantanamo‘daki gibi özel elbise giydirip mahkemeye böyle gelmeleri lazım” dedi. Bu FETÖ’cülere yönelik gibi görünse de biz tutsak yakınları biliyoruz ki bu saldırı özünde devrimci tutsaklara yöneliktir. Her zaman FETÖ’cülere yönelik denilen uygulamalar devrimci tutsaklara saldırı olarak dönmüştür.

Hapishaneler tarihine baktığımızda geçmişte de devrimci tutsaklara yönelik tek tip elbise dayatması yapıldığını ve bu saldırı devrimci tutsaklar tarafından direnişle püskürtüldü.

Yine devrimci tutsaklar bu yeni saldırıyı aynı kararlılıkla püskürtecek ve tek tip elbise dayatmasını geldiği yere gönderecektir.

İlgili:  Washington Post'tan ikinci başyazı: Erdoğan ve haydutları evlerinde kalabilir

Biz tutsak yakınları, aileleri ve yoldaşları olarak devrimci tutsakların yanında olacağımızı, onları destekleyeceğimizi ve savunacağımızı açıklıyoruz.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel