Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Tutuştular: Canikli’den ‘Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü FETÖ’ye destektir’ açıklaması

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin “FETÖ’ye destektir” açıklamasını yaptı

Başbakan Yardımcısı , ’nin ’ne ilişkin “Sayın ’nun ‘adaleti bulmak’ adı altında yaptığı yürüyüş de esasında Fetullahçı Terör Örgütü’ne bir destektir” dedi.

Canikli, MİT tırları soruşturmasını “Ülkenin gizli kalması gereken bilgilerinin yayınlanması olayı” şeklinde tanımlayarak, “Ben verilen bu kararı beğenmedim, dolayısıyla sokağa çıkıyorum, ben öyle yapacağım.’ dediği anda bu ülkede yaşanmaz, kaos ortaya çıkar” dedi.

Canikli’nin ifadeleri şöyle:

“Ülkenin gizli kalması gereken bilgilerinin yayınlanması olayında, o bilgiler, o kişilere kim tarafından verildi? Kim tarafından sağlandı? Bu çok önemli bir sorudur. Herkes her şeyi söylüyor, ‘adalet için’ yürüdüklerini ifade ediyorlar. Başbakanımız, arkadaşlarımız da söyledi, adalet sokakta aranmaz, adaletin aranacağı yer bellidir. Daha da önemli olan, mahkemenin mahkum ettiği o milletvekiline esas itibarıyla bu bilgileri kim verdi? Devletin gizli kalması gereken, doğrudan güvenliğini etkileyen, casusluk faaliyetinde kullanılan bilgileri kim verdi? Er ya da geç bu da açığa çıkacaktır. Böyle bir hareketin savunulması mümkün değil. Verilen cezayı adaletsiz bulabilirsiniz, ağır bulabilirsiniz, olabilir ama onu da arama yönetimi bellidir. Onun dışında herkes kendi kafasına göre, ‘Ben verilen bu kararı beğenmedim, dolayısıyla sokağa çıkıyorum, ben öyle yapacağım.’ dediği anda bu ülkede yaşanmaz, kaos ortaya çıkar.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel