Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Yeni Akit, tüm yetkilerin kayyuma devredildiği Çınar Belediyesi’ni HDP’li zannedip yalan haber yaptı!

Yeni Akit, tüm yetkilerin kaymakama devredildiği belediyeyi HDP’li belediye zannederek “Kuran kursunu yıktılar” haberi yaptı

’nin basılı yayın organlarından , skandal bir habere daha imza attı. Akit, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir Kuran kursunun ’li belediye tarafından yıktırıldığına ilişkin haber yaptı ancak söz konusu belediyenin tüm yetkileri Çınar Kaymakamı’na devrildi.

Yeni Akit’in internet sitesinde “HDP’li belediyeden büyük skandal” başlığıyla yayımlanan yazıda “Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin HDP’li Belediyesi, çok sayıda çocuğun eğitim gördüğü Kuran Kursunu yıktı” ifadelerine yer verdi. Haberde ayrıca Çınar Müftülüğü’nün yaptığı söylenen konuya ilişkin da şu şekilde yer buldu:

“Çınar Belediyesinin yer tahsisi ve taziye yerinin teşrifatı dışında, bir kuruşluk herhangi bir yardım ve destekleri olmamıştır. Projede belirtilen ve Kur’an kursu olarak bilinen bölümün bir akşam oldu bitti ye getirilerek bayanlar için taziye yerine dönüştürüldüğü ve belediye tabelasının asıldığını duyduğumuzda, ilçe Müftülüğü olarak gerekli girişimlerde bulunuldu.

Mimari projede olmamasına rağmen Kur’an kursu yeri taziye yerine dönüştürüldü. Erkekler için yapılan taziye yerinin bir bölümüne duvar örülmek sureti ile bayanlara tahsis edilmek istenmiş ve maalesef tarafından gönderilen elemanlar tarafından yaptığımız duvarlar yıkılmış ve tamamen iyi niyetlerle yapmış olduğumuz bu girişimimiz engellenmiştir.”

İlgili:  Dokunulmazlık görüşmelerinin ikinci tur oylaması bugün yapılacak

Tüm yetkiler kaymakamda

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine atanmadı ancak tüm yetkiler Kaymakam’a devredildi.

 

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel