Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Yeni dönem KYK başvuru tarihleri açıklandı

Kredi Yurtlar Kurumu 2017 yılı takvimini açıklayarak, öğrencilerin merak ettiği soruları internet adresinden yanıtladı

2017 KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağı açıklanırken, KYK, “Başvurular hangi tarihte başlıyor, hangi tarihte sona eriyor? Yurtkur’un resmi web sitesinde yapılan açıklamaya göre, başvurular 11 farklı kurum tarafından incelenecek. Sonuçlar ne zaman, hangi siteden açıklanacak? Öte yandan KYK burs başvurusunun ne zaman açıklanacağı” sorularına cevap verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu “yurt başvuruları” üzerine bugün bir açıklama yaptı. Başvuruların ne zaman başlayacağını, başvuruların hangi siteden yapılacağını, başvuru kılavuzunun ne zaman açıklanacağını ve sonuçların ne zaman açıklanacağı sorularına açıklık getirdi. Kurum “2017-2018 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri” açıklamasında bulundu.

Başvurular ne zaman başlıyor?

Başvurular 14 Ağustos 2017 tarihinde başlıyor. Başvuru kılavuzu Pazartesi günü yayımlanacak.

Başvuruda son gün ne zaman?

20 Ağustos 2017 Pazar günü sona erecek.

Başvurular nereden yapılacak?

Kurum, e-Devlet sitesinde yapılacağını açıkladı.

Siteden başvuru nasıl yapılır?

1) Siteye girdikten sonra arama bölümüne “yurt başvurusu” yazılır. Yazıldıktan sonra site sizi otomatikman “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü” bölümüne gönderecektir.

İlgili:  Eski bakan Suat Kılıç'ın babasının yurdu kapatıldı

2) Bağlantı adresini yazarak, direkt olarak kuruma gidebilirsiniz.

Bağlantı adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kyk-yurt-basvurusu

Siteyi tıkladıktan sonra karşınıza “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonu çıkacaktır. Butonu tıklarsınız, TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazar, siteye girersiniz. Siteye girdikten sonra, sistem sizden bazı şeyler isteyecektir. E-posta adresi ve cep telefonu. Bu ikisini de güncelledikten sonra, hesabınız daha güvenilir olmaktadır.

Kurumdan önemli bir e-Devlet üzerinden önemli uyarı geldi

Başvuru yapacak olan öğrenciler e-Devlet’te öğrenim bilgilerinin muhakkak kontrol edilmesi gerektiğini açıkladı. Yurtkur sitesinde şu açıklama yapıldı: e-devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin e-devlet’teki bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması önem taşıyor. Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-devlet’e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşmeleri gerekiyor. Bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak.

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor sorusuna cevap verildi

Kurum, bursa dair başvurularının önümüzdeki haftalarda başlayacağını açıkladı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite