Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Yüksekova’da infaz: Polis baskınında kapıyı açmaya giden kişi vuruldu

Polis, Yüksekova’da ev baskını sırasında bir yurttaşı vurdu

Gece 03.00 sularında polis, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi’nin Güngör Mahallesi’nde bir eve baskın yaptı. Baskında Necmettin Fendik isimli yurttaş ailesi evdeyken polis tarafından vuruldu.

dihaber’in haberine göre, gece 03:00’da Yüksekova’da bir eve baskın yapan polis, Necmettin Fendik isimli yurttaşın “Durun açıyorum” demesine rağmen ateş açtı.

Ailesi evdeyken vurulan Fendik, yaralı bir halde 2 saat kadar evde bekletildi. Yaralı Necmettin Fendik, daha sonra çağrılan ambulans ile İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Fendik yaşamını yitirdi! 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Güngör Mahallesi’nde polisin baskın yaptığı evde açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Necmettin Fendik yaşamını yitirdi.

Önceki gün gece saatlerinde Güngör Mahallesi’nde polisin evine yaptığı baskında çocuklarının gözü önünde silahla vurulan ve ağır yaralı bir şekilde Yüksekova İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Fendik’in ölüm haberini duyan ailesi hastane önüne koştu.

Cenazesi hastanede bekletilen Fendik’in ne zaman defnedileceği bildirilmezken, ölüm haberini aileye ileten doktorların Fendik’in hastaneye getirildiğinde kurtulma şansının olmadığını, göğsünden giren kurşunun bütün organlara zarar verdiğini ilettiği belirtildi.

İlgili:  Şemdinli'nin iki köy ve bir mezrasında 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel