Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Yüksel Caddesi’nde nöbeti devralan annelere polis saldırısı: Semih Özakça’nın annesi gözaltında

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevinin 71. gününde gece nöbetini devralan annelere polis saldırdı

OHAL KHK’larıyla ihraç edilmelerinin ardından önce Yüksel Caddesi’nde oturma eylemine başlayan ve onlarca kez gözaltına alınan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın ardından başlattığı açlık grevinin 71. gününün ilk saatlerinde polis tam 4 kez saldırarak toplam 15 kişiyi gözaltına almıştı.

Polisin süreklileşen saldırısı ve gözaltı terörüne karşı, Nuriye ve Semih bugün yaptıkları açıklamada gözaltıların devam etmesi halinde direniş alanını bırakmayacaklarını açıklamışlardı.

Aralarında Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Veli Saçılık’ın annelerinin de bulunduğu annelerin Yüksel Caddesi’ndeki nöbetine polis saldırdı. Polisin, Semih Özakça’nın annesi Sultan Özakça ve Yüksel Caddesi direnişçisi Acun Karadağ’ın aralarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldığı duyuruldu.

Polisin ısınmak için yakılan ateşi bahane ederek saldırdığı ve kullandığı biber gazı sebebiyle fenalaşanların olduğu belirtildi.

Yeniden toplananlara saldırı

Polis, ilk saldırısının ardından Yüksel Caddesi’nde yeniden toplananlara ikinci bir saldırı gerçekleştirdi. Polisin Yüksel Caddesi direnişçisi Veli Saçılık’ı itip kakarak gözaltına almaya çalıştığı görüldü.

İlgili:  Nuriye Gülmen: Bu koşullarda hayatımı devam ettirmem mümkün değil

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel