Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Yurttaş Girişimi’nden Adalet Yürüyüşü’ne katılım çağrısı

Yurttaş Girişimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne katılım çağrısı yaptı

Yurttaş Girişimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne katılım ve destek çağrısı yaptı.

Yurttaş Girişimi’nden yapılan açıklamada, “Adalet için, barış için, demokrasi için taleplerimizi ortaklaştırdık, seslerimizi birleştirdik. Şimdi yan yana, birarada yürüme zamanı” denildi.

Açıklama şu şekilde:

“Binlerce imza ile ‘Yan yanayız, biraradayız’ dedik. Adalet için, barış için, demokrasi için taleplerimizi ortaklaştırdık, seslerimizi birleştirdik. Şimdi yan yana, birarada yürüme zamanı.

Dokunulmazlıkların Anayasaya aykırı olarak kaldırılmasını izleyen dönemde, HDP milletvekillerinin, eş başkanları dahil tutuklanmasıyla başlayan süreç, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıla mahkûm edilmesiyle sürüyor. Tek adam iktidarının; her türlü muhalefeti sindirme, topyekûn susturma amacı hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde ortaya çıkıyor.

Yargının tümüyle iktidarın güdümüne girdiği bu ortamda; adaletten, demokrasiden, barıştan, kardeşlikten, tarafsız ve bağımsız yargıdan yana olan bütün yurttaşları, siyasî-ideolojik ayrılıklarını, din, dil, inanç, etnik kimlik farklılıklarını bir yana bırakarak ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılmaya çağırıyoruz. Bizler bütün renklerimizle orada yan yana olacağız, birlikte yürüyeceğiz.”

İlgili:  Kılıçdaroğlu'na saldıracağı iddia edilen IŞİD'liler adliyede gülerek poz verdi: İyi çekin, adam görsünler

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel